Superiore-Java e 9, rezultatet përfundimtare, Vllaznia kampione e fazës së parë

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Me çiftin Partizani-Bylis, që ishte edhe ndeshja e fundit e javës së nëntë e luajtur në orët e mbrëmjes së sotme dhe që përfundoi në barazim 0 me 0, është mbyllur faza e parë e Kampionatit Kombëtar të Kategorisë Superiore.

Më herët, në orët e pasdites çiftet e tjera të kësaj jave kanë dhënë këto rezultate: Laçi-Vllaznia 1-0, Apolonia-Teuta 0–1, Kastrioti-Kukësi 1-0, dhe Skenderbeu-Tirana 1-1. Pas këtyre rezultateve, fazën e parë të kampionatit e kryeson Vllaznia me 19 pikë duke qënë kështu edhe kampionia e kësaj faze, e ndjekur nga Kukësi me 16, Tirana, Teuta dhe Kastrioti me nga 13, Partizani me 12, Laçi me 11, Bylis 8, Skenderbeu 6 dhe Apolonia e fundit me 5 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -