Superiore, Partizani fiton derbin kryeqytetas, vendos goli i shkodranit Çinari

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Me derbin kryeqytetas, Partizani-Tirana i luajtur mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” është mbyllur java e 15-të e kategorisë Superiore. Fatin e këtij derbi e vendos një shkodran si Eraldo Çinari, të cilit iu deshën vetëm pesë minuta lojë për gjetur golin e fitores për ekipin e tij. Në të 78-tën minutë tekniku Daja e lëshon në fushë dhe në të 83-tën talenti shkodran ia shpërblen me gol duke vertetuar edhe një herë vlerën dhe peshën që ai mban tek skuadra e të kuqve. Me këtë gol me vlerë tre pikësh, Çinari lëshon një paralajmërim serioz për vazhdimësinë e kampionatit, qoftë në prizmin individual por edhe atë ekipor.

Shkurt dhe qartë, ajo që duhet thënë për Çinarin, është se mungesa e tij në fushën e lojës për arsyet e penalizimit nga UEFA është ndjerë jo pak, jo vetëm në radhët e ekipit të tij, por edhe kampionatit shqiptar. Ashtu siç edhe vetë ai e paralajmëroi përpara ndeshjes, me rikthimin e tij në fushën e lojës gjërat do të ndryshojnë për mirë në kampin kuqeblu. Por, ndërkohë, krahas Çinarit është edhe një shkodran tjetër që kontribuoi me meritë në fitoren e këtij derbi. Fjala është për mbrojtësin Ersin Hakaj, tashmë një nga shtyllat me peshë në formacionin e Partizanit. Me këtë fitore tre pikëshe, Partizani konfirmohet si skuadra e dytë së bashku me Teutën që janë në ndjekje të Vllaznisë kryesuese me nëntë pikë më pak, ndërkohë që humbja e largon akoma më shumë Tiranën nga kreu, ku tashmë diferenca me kuqeblutë që kryesojnë me 35 pikë shkon në 15 pikë.

 Java e 15-të

Bylis-Vllaznia      0-1

Kastrioti-Teuta   0-1

Apolonia-Kukësi 1-3

Laçi-Skënderbei  1-1

Partizani-Tirana  0-1

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -