Vllaznia, marrëveshje bashkëpunimi me klubin gjerman SV Arminia Hannover, ndërmjetësues ish futbollisti kuqeblu, Skerdi Bejzade

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Ndërkohë që e gjithë vemendja në kampin kuqeblu është tek ndeshja e së shtunës kur në Shkodër mbërrin Partizani në një duel ekstra ku kuqeblutë kërkojnë fitoren për të vijuar drejt objektivit titull, drejtuesit e KF Vllaznia kanë bërë realitet një marrëveshje bashkëpunimi.

Bëhet fjalë për një klub futbolli në Gjermani, ku ndërmjetsuesi është ish futbollisti kuqeblu Skerdi Bejzade, i cili vitet e fundit po kontribuon në futbollin gjerman në detyrën e trajnerit.

Lajmin e bën të ditur pjesëtari i stafit të administratës kuqblu, Blendi Dibra.

“Projektojme të ardhmen evropiane të Vllaznisë, me menaxherin e SV Arminia Hannover z.Darius Schëientek. Po planifikojme fazën përgatitore, kurse kualifikimi për trajnerët e akademisë, shkëmbime lojtarësh dhe ndeshje miqsore me klube gjermane. Falenderojm ish-futbollistin kuqeblu Skerdi Bejzade që mundësoi këtë bashkpunim.”, shkruan Blendi Dibra në profilin e tij të rrjetit social FB.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -