Superpremio për fitore nga sponsori Xhaferi kuqeblu për kryesfidën, Partizani-Vllaznia

Lexo

Brazilianët e Erzenit bashkë me Krasniqin: “Erzeni është ekip i fortë, nuk ishte e vështirë të kisha Balajn kundërshtar”

Skuadra shijakase fitoi 3-2 në “Niko Dovana” në përballjen e tretë në kampionat, duke marrë plot 7 pikë nga...

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Vllaznisë nuk i kanë munguar premiot gjatë ndeshjeve të këtij kampionati, gjë që krahas të tjerave ka ndikuar jo pak dhe në atmosferen e skuadrës. Por, duket se këtë radhë, kur bëhet fjalë për kryendeshjen e javës së 17-të, atë mes Partizanit të vendit të dytë dhe Vllaznisë, sponsori kuqeblu Alban Xhaferi, por edhe mbështetës të tij kanë vendosur që shuma e shpërblimi në rast fitoreje të jetë e majme.  Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Brdariç kryesojnë kampionatin me 9 pikë më shumë se sa Partizani dhe Teuta që me pikë të barabarta ndajnë vendin e dytë dhe të tretë. Një rezultat pozitiv, që në këtë rast konsiderohet edhe barazimi, Vllaznia vazhdon të qëndrojë në pozita optimale në krahasim me ndjekësit e saj, ndaj edhe motivimi me anë të një premio speciale në këtë rast pritet të japë efektet e duhura tek skuadra. Akoma nuk dihet saktsisht shuma në fjalë, por vetë sponsori Alban Xhaferi ka deklaruar se një gjë e tillë do t’i deklarohet skuadrës në dhomat e zhveshjes pak minuta përpara se ajo të zbresë në fushën e lojës në orën 16.45 të së dielës.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -