Thursday, July 18, 2024

Teuta merr një fitore të rëndësishme ndaj Kastriotit dhe siguron mbjietesën

Lexo

TEUTA 1-0 KASTRIOTI (3′ Beqja)

Teuta fitoi ndaj Kastriotit me rezultatin 1-0 në “Niko Dovana” në ndeshjen e vlefshme për javën 34-të të Kategorisë Superiore. Një fitore mjaft e rëndësishme për durrsakët që në këtë mënyrë kanë siguruar matematikisht edhe mbijetesën.

Goli i vetëm i sfidës u realizua në minutën e 3-të nga Beqja. Të dyja ekipet tentuan të shënonin, por nuk arritën të finalizonin.

Me këtë fitore, djemtë e detit aktualisht ndodhen në vendin e 5-të me 45 pikë, 6 pikë më shumë se Bylisi që ndodhet në zonë në “Play-Out”, teksa janë 1 pikë larg vendit të 4-të.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img