Wednesday, February 21, 2024

Tirana i merr pikë Laçit dhe rikthehet në krye të renditjes

Lexo

TIRANA 3-2 LAÇI (5′, 19′ Hasani, 45’+3′ Lulaj/ 55′ Guindo (P), 90’+3′ Ujka)

Tirana ka fituar me Lacin në shifrat 3-2 në stadiumin “Elbasan Arena” në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Kategorisë Superiore. Florent Hasani shënoi dopietë në 20 minutat e para, ndërsa Lulaj thelloi diferencën në të 45′.

Në pjesën e dytë kurbinasit u zgjuan dhe dominuan ndeshjen. Në minutën e 55’ Guindo shënoi golin e parë me penallti, ndërkohë në fundin e takimit, Ujka shënoi edhe golin e dytë për statistikë.

Me këtë fitore Tirana ruan vendin e parë me 43 pikë dhe Laçi renditet në vendin e 8-të me 30 pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img