Colella: “Ishte ndeshje mes dy skuadrave shumë të mira”

Lexo

Vllaznia dhe Partizani kanë ndarë pikët pas një dueli shumë të luftuar mes dy skuadrave rivale për titullin në “Loro Boriçi”. Giovani Colella ka folur për Oversport:

“Gjithmonë tentojmë të fitojmë ndeshjen. Kur nuk arrin, të marrësh 1 pikë është ndjenjë pozitive.

Pjesa e dytë? Lojtarët me më shumë minuta në këmbë janë të lodhur. Ndërsa lojtarët me më pak aktivizime, akoma nuk janë ambientuar me skemat e skuadrës.

Do të preferonit diçka tjetër? Ndeshjet janë të ndryshme sa i përket 90 minutave të lojës. Nëse do ta përgatisnim keq ndeshjen, nuk do të luanim si në pjesën e parë. Mos të harrojmë dhe kundërshtarin që kishim përballë. Janë cilësorë dhe bënë më mirë në pjesën e dytë. Analizat janë të ndryshme, një ndeshje nuk i ngjason tjetër. Asnjëherë nuk kam parë një ndeshje njësoj në karrierën time. Të gjitha ndeshjet janë deçizive. Ishte ndeshje ku u përballën dy skuadra shumë të mira.

Mesfusha? Mendoj se në pjesën e dytë lodhja bëri të veten. Ramë disi në mesfushë. Mos të harrojmë se dhe Vllaznia bëri shumë mirë në 45 minutat e dyta.

Fitorja e Tiranës? Nuk më intereson”, tha ai.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -