Tirana kërkon fitoren e radhës ndaj Vllaznisë

Lexo

Asambleja e Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier zgjedh për kryetar, Ilias Haxhirajn

Ilias Haxhiraj, është kryetari i ri i Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier. Haxhija mori votat e duhura në punimet...

Brdariç, me “dhimbje koke” për sfidën e së dieles me Kastriotin

Vllazninë e pret një ndeshje jo pak e vështirë të dielen në transferten krutane. Një sfidë ku të dyja...

Vllaznia më e mira e Kampionatit Dimëror të Atletikës: 12 medalje individuale, dhe Franko Burraj sportisti më i mirë i aktivitetit

12 medalje, 5 të arta, 5 argjenda, 2 të broxta, si dhe Franko Burraj, sportisti më i mirë i...

Bardheblutë e Tiranës kërkojnë që ta fillojnë vitin 2022 me fitore. Përballë, në sfiden e parë të këtij viti dhe të 16-tën sipas kalendarit të javëve të kategorisë Superiore do ta ketë me Vllazninë, skuadrën që e ndjekë me 8 pikë diferencë. Një diferencë që kuqeblutë kërkojnë ta zvoglojnë me një fitore të mundshme në transfertën e së shtunës në “Air Albania”.

Por, nga ana tjetër, edhe Tirana po përgatitet për një gjë të tillë, që do të thotë se me një fitore të mundshme ndaj kuqebluve do të forconin akoma më shumë pozitat si kryesues.

Ndryshe nga Vllaznia që është kompletuar me të gjithë futbollistët duke mos patur asnjë mungesë, tek bardheblutë spikasin dy mungesa. Bëhet fjalë për  Majkëll Ngonë e dëmtuar dhe Giamfin e larguar. Pozitive për Tiranën, është se me skuadrën është abshkuar edhe kapiteni bardheblu Hoxhallari që një ditë më parë shqetësoi teknikun Shehi duke u stervitur stërvitur në mënyrë individuale.

Sa i përket formacionit, me të cilin tekniku Shehi kërkon fitoren ndaj Vllaznisë, mendohet të jetë me Bekajn në portë, Toshevskin, Behiratçen, Hoxhallarin dhe Ismajlgecin në mbrotjtje, Toli, Limaj, Totre në mesfushë dhe Hoti, Seferi e Xhixha në sulm.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -