Tirana-Vllaznia, flasin trajnerët Dede dhe Brdariç

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Tirana-Vllaznia, ishte padyshim çifti më rëndësishëm i javës së 12-të të Superiores. Jo vetëm që takoheshin dy skuadrat më me traditë në futbollin shqiptar, por edhe për faktin se mysafir në kryeqytet ishin kuqeblutë kryesues të kampionatit përballë Tiranës me ambicje për t’u rritur në tabelë, ndërkohë që kishin vend edhe për një revansh pas asaj humbje të sekondave të fundit të kohës shtesë në ndeshjen e fazës së parë të luajtur në “Loro Boriçi”. Deklaratat e pragndeshjes nga ana e trajnerëve kundërshtarë, Nevil Dede dhe Thomas Brdarisht, ishin për fitore tre pikëshe, por sfida në fjalë u mbyll në barazim 1 me 1. Ndërkohë, pas ndeshjes kanë folur përsëri timonierët e skuadrave kundërshtare. Ja çfar thanë ato.

Nevil Dede(Trajner i Tiranës):  “Ne shfaqemi para portës, shënuam dhe mund të shënonim përsëri. Pjesa e parë ishte shumë e mirë, mund të mbyllej ndeshja. Më vonë ramë nën presionin e kundërshtarit, duhet t’i japim meritat e tyre. Lojtarët dukeshin që nuk ishin të freskët. 7 ndeshje në 27 ditë nuk janë pak. Batha dhe mbrojtësit kanë mbajtur këtë pjesë kryesore. Më vjen keq që nuk e mbyllëm dot ndeshjen. Kartoni i kuq na i ndërlikoi shumë situatën. Bravo të madhe skuadrës, për shpirtin që ka dhënë në fushë në të gjitha ndeshjet.”

Thomas Brdariç(Trajner i Vllaznisë):  ”Nuk mund të fitojmë gjithmonë, 7 pikë nuk janë pak, megjithatë jam shumë i kënaqur. Kishim 1-2 raste, por duhet të vazhdonim me lojën dhe të shihnim përpara. Është e rëndësishme që loja ishte e mirë. Jam shumë i kënaqur me këtë ekip deri tani. Do të kemi kohë të mendojmë për merkaton.”

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -