Wednesday, May 22, 2024

“Tokio 2020”- Notari Kledi Kadiu, i 52-ti në Olimpiadë

Lexo

Notari kuqezi konkuroi në 100 metra, stil i lirë dhe u rendit i pesti në baterinë e tretë

Në Lojërat Olimpike, “Tokio 2020”, sot në mesditë ishte momenti për notarin Kledi Kadiu, i cili ishte pjesë e baterisë së tretë, korsia numër dy: i pesti mes tetë notarëve pjesëmarrës në këtë bateri. Një paraqitje e mirë e notarit kuqezi, me kohën 51.65 sekonda, vetëm 2 të qindat larg kohës së tij më të mirë.

Brenda pritshmërive mund të thuhet në këtë rast, por e pamjaftueshme në një eveniment të tillë për të vazhduar për më tej: për të shkuar në finale apo për të pretenduar medalje.

Mbyllet këtu konkurimi, pasi Kadiu u pozicionua 52-ti në renditjen e përgjithshme mes 71 notarëve pjesëmarrës. Në finale shkojnë 16 notarët me kohën më të mirë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img