Sunday, April 14, 2024

Treshe fierake me në krye Kreshnik Cjapin, gjykon sot Skënderbu-Vllaznia. Superiore, java e 27-të

Lexo

Skënderbeu-Vllaznia, takim që do të luhet në stadiumin “Skënderbeu” duke nisur nga ora 17:00 do të gjykohet nga arbitri i kolegjumit të Fierit, Kreshnik Cjapi.  Ky është vendimi  i marrë nga sektori  i gjykimit pranë FSHF-së  dhe i bërë publik vetëm pak minuta më parë.

Bashkëpunëtorë të Cjapit në gjykimin e kësaj ndehsje janë edhe dy bashkëqytetarët e tij, Ilir Tartaraj dhe Orgest Grabova, që do të jenë në të dy krahët anësorë të fushës së lojës.

Arbitër i katërt do të jetë elbasanasi Erjon Byliktashi, ndërkhë që në VAR dhe AVAR janë Olsid Ferataj( Patos) dhe Silvio Dyrmishi( Elbasan)

Delegat i FSHF-së Uvil Zajmi(Tiranë)dhe Vëzhgues: Arjan Mali(Patos)

Trupa gjykuese, Vllaznia-Skënderbeu:

Arbitër kryesor:Kreshnik Cjapi(Fier)

Asistent 1:Ilir Tartaraj(Fier)

Asistent 2:Orgest Grabova(Fier)

Arbitër i 4:Erjon Bylykbashi(Elbasan)

Var:Olsid Ferataj(Patos)

Avar:Silvio Dyrmishi(Elbasan)

Delegat:Uvil Zajmi(Tiranë)

Vëzhgues:Arjan Mali(Patos)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img