Tuzianët në festë, KF Deçiqi, kualifikohet në gjysëmfinalen e Kupës malazeze

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Tuzi, qyteti në territorin e Malit të Zi, që dominohet me popullsinë shqiptare është në festë. KF Deçiqi, skuadra që përfaqëson komunën e Tuzit, por edhe rajonin e Malësisë po bën një prezantim të shkëlqyer në aktivitetin futbollistik në shtetin fqinjë të Malit të Zi. Ndërkohë, që mban vendin e dytë në kampionatin e Superligës malazeze, menjëherë pas Buduçnostit të Podgoricës, Deçiqi arriti sot edhe një sukses tjetër duke u kualifikuar në turin gjysëmfinal të Kupës malazeze. Kjo u arrit me fitoren e realizuar pasditen e sotme në stadiumin e Tuzit ndaj skuadrës Sutjeska, të cilën e mundi me rezultatin minimal 1 me 0 me gol të shënuar nga Adrijan Rudoviç. Me një vend të dytë në kampionat dhe kualifikim në gjysëmfinalen e Kupës, është një tregues i qartë që për klubin e futbollit Deçiq, ky është padyshim një sezon futbollistik i shkëlqyer.

Merita shkon për vete futbollistet dhe stafin teknik, por padyshim që një meritë po aq të madhe ka edhe presidenti i këtij klubi, malësori i mirënjohur, Pal Dreshaj, ku që prej ardhjes së tij në krye të KF Deçiq, situata është tjetërsuar në mënyrën më të mirë.

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -