Saturday, July 20, 2024

(Video) Nesër, ora 20:00 Turneu i boksit profesionist në Shkodër. Kajoshi, optimist për fitore, njihuni me tre duelet profesioniste

Lexo

Trajneri i kombëtares shqiptare, Zef Gjoni i ka dhënë fund përgatitjeve për pjesëmarrjen e boksierëve tanë në Turneun e Boksit Profesionist, aktivitet që zhvillohet nesër ora 19:00, në sheshin para Bashkisë Shkodër.

Arjon Kajoshi dhe Nelson Hysa të ekipit Vllaznia dhe Alban Barmeta i Tiranës janë treshja që do të ngjitet në ring për duelet e boksit profesionist, ndërkohë që aktiviteti fillon me tre ndeshje të tjera në nivelit amator.

I pari nga treshja e profesionistëve do të boksojë kampioni i Vllaznisë, Arjon Kajoshi, 4 her kampion kombëtar, fitues i disa turneve Brenda dhe jashtë vendit, me 3 ndeshje profesioniste të 3 të fituara, i cili do të ketë përballë rivalin e tij nga Bosnja, Miladin Vranjes.

Në CV-të e dy boksierëve, Arjon Kajoshi figuron  4 herë kampion kombëtar, fitues i disa turneve brenda dhe jashtë vendit, me 3 ndeshje profesioniste të 3 të fituara. Ndërkohë, kundërshtari i tij boshnjak, Miladin Vranjes, është kampion i Bosnjes si dhe boksieri me teknik i vitit 2020 ne  kampionatin e bosnjes, ku në boksin profesionist ka 4 ndeshje me rezultate të mira.

Ja duelet e tre ndeshjeve profesioniste në ringun e hapur të Shkodrës:

  1. Pesha 75 kg. Arjon Kajoshi(Shqipëri)-Miladin Vranjes(Bosnje)
  2. Pesha 80 kg. Alban Barmeta(Shqipëri)-Nikolas Paniç(Bosnje)
  3. Pesha +91 kg. Nelson Hysa(Shqipëri)- Drazan Janjaniç(Bosnje)

(Video) Prononcimi i boksierit shkodran Arjon Kajoshi në prag të Turneut Profesionist-Shkodër, nesër ora 20:00

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img