Saturday, April 13, 2024

(Video) Vllaznia, gati për Dinamon. Tekniku Osmani projekton formacionin e parë. Superiore, java 25-të, sot, ora 17:00 në “Niko Dovana”

Lexo

Kuqeblutë e Vllaznisë, janë gati poër sfidën e orës 17:00, atë Dinamo-Vllanzia, ndeshje kjo që do të luhet në stadiumin “Niko Dovana” duke nisur nga ora 17:00. Në pritje të kësaj përballje, skuadra shkodra ka udhëtur që pasditen e djeshme drejt qytetit të Durrësit, ku edhe kaluar natën, ndërkohë paraditen e sotme, gjatë një minianalize që tekniku Qatip Osmani ka bërë me skuadrën, ka projektuar emrat që pritet ta nisin nga minuta e parë.

Me rikthimin e dyshes, Hakaj-Boshnjaku, formacioni i parë ka marrë formën e duhur duke qënë disi më ndryshe nga ndeshja e kaluar e Kupës së Shqipërisë, Erzeni-Vllaznia. gjë që duket se e ka lënë të kënaqur edhe vetë trajnerin Osmani.

Qarri në portë, Smajli, Stojanoviç, Juriç dhe Hakaj në prapavijë. Krymi, Boshnjakun, Alivoda në mesfushë dhe treshja, Mala, Gruda dhe Balaj në sulm.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img