“VLLAZNI”, Sidrit Bejleri sjell Këngën e re për tifozët kuqeblu, mësoni tekstin ta keni gati për festën e titullit në Maj!

Lexo

Brazilianët e Erzenit bashkë me Krasniqin: “Erzeni është ekip i fortë, nuk ishte e vështirë të kisha Balajn kundërshtar”

Skuadra shijakase fitoi 3-2 në “Niko Dovana” në përballjen e tretë në kampionat, duke marrë plot 7 pikë nga...

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

“V L L A Z N I”

Porsi gurë të Rozafës së lashtë

Ti Vllazni me vllazën bashkë

Gjyshat tonë e baballarët

Brez mbas brezit ty të kanë dashtë

Ti je djepi, je futbolli

Na ndez zemrën, krahanorin

E tanë botën të na falin

Për Vllazninë kangën s’e ndalim

Vllazni, Vllazni

Je dashnija jonë

Ne me ty, ne me ty

Kuq e blu gjithmonë

Emri jot asht histori

E kena thirrë na qysh fëmijë

Do ta thrrasim prapë të tanë

Sa të ketë Shkodër e shkodranë

Ti je kuq si zemrat tona

Edhe blu si qiell’ i Zotit

E me ty do të jemi gjithmonë

Si kur humb e kur fiton

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -