Vllaznia-Merkato, Tim Brdariç dhe Elom Nya-Vedji në stervitje me Vllazninë

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Kuqeblutë kanë gati zyrtarizimin e dy blerjeve të reja. Bëhet fjalë për 20 vjeçarin, Tim Brdariç, dhe 24 vjeçarin Elom Nya-Vedji. Dy futbollistët në fjalë kanë qënë pjesë e seancës stervitore të ditës së premte që Vllaznia zhvilloi në fushën sportive “Reshit Rusi”. Për të parin, djalin e trajnerit aktual të Vllaznisë Tomas Brdariç, Veriu Sport bëri të ditur edhe më herët që vendimi për veshjen e tij kuqeblu, jo vetëm që është marrë, por një gjë e tillë është zyrtarizuar edhe me federimin e tij pranë sektorit përkatës të FSHF-së si futbollist i KF Vllaznia.

Tim Brdariç, që i përket pozicionit të qëndërmbrojtësit me një gjatësi 1.95 metra konsiderohet një lojtar me cilësi të mira dhe i perspektives. Në CV-në e tij thuhet së është rritur në Akademinë e Volfsburgut dhe Dyseldorfit, ndërkohë që në vazhdim është aktivizuar me ekipin e të rinjëve të Alemania Ahen,  Duquesne Duka në SHBA dhe së fundmi në Ligën e Katërt gjermane me ekipin Manheim gjatë pjesës së parë të sezonit të sivjetem.

Së bashku me gjermanin Tim Brdariç,  në seancën e së premtes të kuqebluve ishte edhe Elom Nya-Vedji. 24 vjeçari që luan në rolin e mesfushorit të krahut në të dy pozicionet, majtas dhe djathtas, thuhet se është futbollist i Kombëtares së Togos. Në CV e tij nënvizohet se ka qënë pjesë e skuadrave Unknown, Planete Foot, Rudar Pljelja, Withou dhe së fundmi me Zeta Goluborac.

Futbollistët në fjalë pritet të prezantohen zyrtarisht gjatë ditës së shtunë që është edhe një ditë përpara sfidës së javës së 16-të, Vllaznia-Kastrioti.

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -