Vllaznia rekord me Covid-19, situata është alarmante

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Kuqeblutë e Vllaznisë ndoshta janë më të prekurit e kampionatit shqiptar të futbollit nga virusi Covid-19. Nga rasti i parë i konstatuar me mbrojtësin Gurishta dhe në vazhdim numri i të prekurve me virus ka shkuar në 11-të. Kjo shifer është vetem për futbollistët pa përfshirë edhe tre pjesëtarë të stafit. VeriuSport kontaktoi me mjekun sportiv të Klubit të Futbollit Vllaznia, Zyhdi Çoba, i cili na vuri në dispozicion edhe listen reale të të prekurve me virusin Covid-19 që në testet përkatëse kanë dalë pozitiv, ato që pas karantinimit janë shëruar duke dalë negative, si dhe të pjeses tjetër për të cilët pritet dalja e përgjigjes së analizave të bëra për Covid.

11 lojtarë të prekur me test pozitiv

Gurishta, Adili, Imami, Isajevski, Marku, Bardulla, 128oba, U. Hoxha, Da Silva, Dunga, Mandiangu.

Pozitiv edhe 3 pjesëtar të stafit

Plori, Shoshi, Nikshiqi

Të shëruar me test negativ

Gurishta, Imami, U. Hoxha, M. Çoba, H. Marku

Pritet përgjigja e testit

Adili, Bardulla, Da Silva, Isajevski

Nuk kanë bërë test

Dunga, Mandiangu

Në vijim të informacionet marrë nga doktor Çoba mësojmë se stafi mjekësor I Vllaznisë në bashkëpunim me specialistët e Drejtorisë së Shëndetit Parësor Shkodër po vijojnë testet edhe për pjesëtarë të tjerë të Klubit të Futbollit Vllaznia, ku përpos ekipit të parë, ditët e fundit puna është përqëndruar edhe tek ekipet e futbollit të femrave, ato të kategorisë U-21 si dhe në ekipet e moshave. Sipas doktor Çobës, edhe pse shifrat e të prekurve nga virusi nuk janë të vogla situata është nën kontrollë dume marrë masat e duhura për mospërhapjen në individë të tjerë të ekipeve kuqeblu. Ndërkohë, duke folur konkretisht për ekipin e parë të Superliges, aktiviteti i të cilit pas bojkotit dy mujor pritet të fillojë mesjaven e ardhshme, mjeku sportiv Çoba bën të ditur se Vllaznia është gati për të dalë në fushën e lojës.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -