Volejboll Femra-Vllaznia mund Mirditen 3-0 dhe kryeson kampionatin pa humbje me 9 pikë

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Vllaznia në volejboll për femra vazhdon serinë e fitoreve. Mbrëmjen e së shtunës, skuadra kuqeblu e drejtuar nga trajnerja Nora Deda mundi me rezultatin e pastër 3 me 0 ekipin e Mirdites. Pas dy fitoreve me po të njëjtin rezultat 3 me 0 ndaj Apolonisë në Shkodër dhe Elbasanit në transfertë, kjo është fitorja e tretë radhazi që Vllaznia realizon në tre javë kampionat. Fitore këto që e kanë renditur skuadrën kuqeblu në vendin e parë të tabelës së klasifikimit me 9 pikë të plota.

Ndeshja e luajtur mbrëmë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës u dominua plotësisht nga volejbollistet shkodrane. Esmeralda Tuci, Izabela Dodani, Shqipe Molla, organizatorja Sarah Beci, Iris Bardeli, Klodeta Zhivani së bashku me liberon Diana Vistaraj ishin të papërmbajtëshme në fushën e lojës, kur setin e parë e mbyllën në favor të tyre me epërsinë e pikëve 25 me 8. Në setin e dytë, mikeshat nga Mirdita bëjnë përpjekje për të rivalizuar Vllazninë, por nuk arrijnë të shkojnë më shumë se deri tek pika e 14-të ndaj 25 të Vllaznisë që e fiton edhe këtë set duke e çuar avantazhin e seteve 2 me 0. Epërsia e Vllaznisë vijon edhe në setin e tretë, të cilin e fiton me rezultatin 25 me 16 dhe kështu e gjithë ndeshja mbyllet me rezultatin e thellë 3 me 0 në favor të skuadrës kuqeblu.

Pas ndeshjes, trajnerja e Vllaznisë, ish volejbollistja e njohur Nora Deda u shpreh e kënaqur nga paraqitja e skuadrës së saj, jo vetem për përballjen me Mirditën, por për të tre përfaqësimet e para në kampionat, për të cilat pëgëzoi vajzat e reja dhe të talentuara shkodrane që ka në ekip, përfshirë edhe Tucin e cila në këtë sezon luan për Vllazninë.

3 ndeshje, 3 fitore, 9 pikë pikë në tabelë si kryesuese me seteverazh 9 me 0, janë treguesi më i mirë për punën e shkëlqyer që po bëhet në këtë skuadër nga ana e trajneres Nora Deda, e cila ndonëse drejtimin e skuadrës e ka marrë në një moment krize sa i përket anës organizative, po bën më të mirën e saj për ta ngriur volejbollin shkodran të femrave në nivelet e kërkuara, siç ka qënë tradita e kësaj skuadre në vitet e mëparshme.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -