Volejboll-Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia e femrave humbet 3-0 përballë Partizanit në kryeqytet

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Volejboll femra: Partizani-Vllaznia 3-0(25-17, 25-16, 25-19)

Formacioni i Vllaznisë:Paola Gjyshja, Klea Miloti,  Laura Ballçiti, Edna Erkoçi, Sarah Beci, Liridona Kodra, Hanna Kniazeva, Dayra Cauramchyk, Liubov Pronina, Sara Malaj, Klodeta Zhivani, Daniela Kodra. Trajner: Besnik Lisha

Dy ekipet e Vllaznisë në Volejboll, femra dhe meshkuj kanë qënë mysafir në kryeqytet fundjavën e kaluar duke u ndeshur përballë dy ekipeve respektive të Partizanit dhe Tiranës. Ndeshje këto për llogari të Kupës së Shqipërisë, të cilat në përfundim të tyre u mbyllen me humbje për ekipet kuqeblu, dhe që të dyja me rezultatin 3-0.

Ekipi i femrave i drejtuar nga trajneri Besnik Lisha dhe kolegu i tij Dorjan Tafa, pas hapit pozitiv që bëri një javë më parë teksa mundi në Shkodër, Barleti Volej me rezultatin 3-1, në sfidën e luajtur në kryeqytet përballë Partizanit paraqiti një formë jo të mirë sportive.

Në sfidën e luajtur në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, skuadra kuqeblu e humbi ndeshjen me rezultatin 3-0, ku vetë pikët e seteve, 25 me 17, i pari, 25-16 i dyti dhe 25-19 i treti në favor të Partizanit tregojnë paraqitjen e dobët të Vllaznisë.

I vetmi set që skuadra kuqeblu pati një farë lëvizje, ishte ai i treti, ku në krahasim me dy të parët, arriti të shkojë deri tek pika e 19-të, por pa arritur të ecë më tej duke pranuar humbjen e pastër 3-0.

Në ndeshjet e tjera të dyta për Kupën e Shqipërisë femra, Skënderbeu mundi Tiranën 3-0, dhe Korabi u mund në shtëpi nga Korabi 0-3.

Ndeshjen e radhës për Kupën e Shqipërisë, Vllaznia e volejbollit femra do ta luajë në Shkodër me Korabin e Peshkopisë, një skuadër kjo  modeste, ku Vllaznia pritet të rikthehet tek fitorja.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -