Wednesday, May 29, 2024

Vrasje jashtë stadiumit të Tottenham

Lexo

Ndeshja me Spurs si pritës është konfirmuar. Policia, në kërkim të autorit

Një burrë ka humbur jetën tragjikisht pranë stadiumit të Tottenhamit në Londër. Viktima u gjet i pajetë në orët e para të mëngjesit të së dielës me disa plagë me thikë. Policia ka nisur tashmë një hetim për vrasje. Policia e thirrur në vendngjarje (pikërisht Parku Northumberland), ashtu si mjekët ndihmës, kanë mundur të konfirmojnë vdekjen në vend pavarësisht tentativës për reanimim. Personi i përfshirë është identifikuar, për momentin nuk ka ende asnjë arrestim. Ndeshja e sotme mes Spurs dhe Nottingham Forest e planifikuar për në orën 19:00 do të luhet rregullisht.

Tottenham gjithashtu lëshoi ​​një deklaratë duke u kërkuar tifozëve të shkojnë në stadium. “Pas një incidenti, në të cilin një person humbi jetën, ne po bëjmë gjithçka që është e mundur për të plotësuar hetimet e policisë në vazhdim, të cilat janë gjëja më e rëndësishme – thuhet në shënim –. ecni përpara siç është planifikuar, megjithatë skaji verior i Ëorcester Avenue dhe i gjithë Northumberland Park Road do të mbeten të mbyllura. Ne do të përditësojmë mbështetësit sa më shumë që të jetë e mundur dhe do t’u kërkojmë atyre të jenë të durueshëm”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img