Wednesday, July 24, 2024

Abissnet Superiore, Kategoria e Parë & Kupa e Shqipërisë / Ja datat & oraret e kalendarit zyrtar

Lexo

Komisioni i Ligave dhe Garave në FSHF ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të kampionatit “Abissnet Superiore”, nga java e 23-të e deri në javën e 25-të, kalendarin e ndeshjeve të  “Kategorisë së Parë” nga java e 20-të e deri në javën e 22-të, si edhe kur do të luhen ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

Janë përcaktuar se kur do të luhen edhe dy ndeshjet që u shtynë për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Sfida e “Abissnet Superiore”, Skënderbeu – Dinamo City do të luhet më datë 21 shkurt në orën 17:00.

Ndërsa takimi i Kategorisë së Parë, Kastrioti-Bylis do të zhvillohet po më datë 21 shkurt në orën 13:30.

ABISSNET SUPERIORE

JAVA 23

Egnatia-Laçi                   10.02.2024   13:30

Vllaznia-Teuta                10.02.2024   17:00

Dinamo City-Partizani   10.02.2024   17:00

Tirana-Erzeni                   11.02.2024  13:30

Skënderbeu-Kukësi         11.02.2024  17:00

JAVA 24

Teuta-Kukësi                 16.02.2024    16:00

Partizani-Tirana            16.02.2024    19:00

Laçi–Dinamo City         17.02.2024   13:30

Erzeni-Skënderbeu        17.02.2024   13:30

Vllaznia–Egnatia            17.02.2024  17:00

 

*Ndeshje e prapambetur: Skënderbeu – Dinamo City 21.02.2024 17:00

 

JAVA 25

Egnatia-Teuta                   25.02.2024 13:30

Kukësi-Erzeni                    25.02.2024 13:30

Skënderbeu–Partizani     25.02.2024 17:00

Tirana-Laçi                         26.02.2024 13:30

Dinamo City–Vllaznia      26.02.2024 17:00

 

KATEGORIA E PARË

JAVA 20

Korabi-Vora                    10.02.2024    13:30

Bylis-Apolonia                10.02.2024    13:30

Tomori-Elbasani            10.02.2024    13:30

Flamurtari-Burreli         10.02.2024    13:30

Kastrioti-Lushnja           11.02.2024   13:30

Luzi 2008-Besa              12.02.2024   13:30

 

JAVA 21

Burreli-Tomori            17.02.2024     13:30

Besa-Bylis                    17.02.2024     13:30

Apolonia-Kastrioti      17.02.2024     13:30

Elbasani-Luzi 2008     17.02.2024     17:00

Lushnja-Vora               18.02.2024     13:30

Flamurtari-Korabi       18.02.2024      13:30

 

*Ndeshje e prapambetur: Kastrioti- Bylis 21.02.2024 13:30

 

JAVA 22

Vora-Apolonia                24.02.2024  13:30

Korabi-Lushnja               25.02.2024  13:30

Kastrioti-Besa                 25.02.2024  13:30

Luzi 2008-Burreli            25.02.2024  13:30

Tomori-Flamurtari          25.02.2024  13:30

Bylis-Elbasani                 26.02.2024  13:30

 

KUPA E SHQIPËRISË FAZA ÇEREKFINALE

Kukësi-Partizani     20.02.2024          13:30

Teuta-Tirana          20.02.2024            17:00

Laçi-Egnatia          21.02.2024            13:30

Erzeni-Vllaznia     21.02.2024            13:30

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img