Abissnet Superiore-Sot, 3 ndeshjet e para të javës së 23-të. Luhet për titull, Europë dhe mbijetese

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Abissnet Superiore do te zhvilloj diten e sotme 3 takimet e javes se 23-te te saj. Do te luhet ne akset Kukes-Durres-Ballsh, ku 6 ekipe do te luftojne mes tyre per 3 piket.

Gjithçka do te nis me superduelin mes Kukesit dhe Partizanit. Ky takim do te luhet në “Kukes Arena” duke nisur qe nga ora 13:00. Si demat ashtu edhe verilindoret kane kusht te vetem fitoren, pasi te dy ekipet luftojn per objektiva të kunderta. Arbitrat e ketij takimi kaq delikat do te jen keta. Do drejtoj sfiden Eldorjan Hamiti, i ndihmuar nga asistentet Dojando Myftari dhe Endrit Veseli. Nderkohe, arbiter i katert eshte caktuar Blerim Ziri, ndersa ne sistemin VAR do jete Kreshnik Cjapi, dhe në AVAR, Ilir Tartaraj.

Nderkoh, po ne te njejten ore, do te luhet edhe ne Ballsh, ku Bylis pret ne “Adush Muça” djemte e Edlir Tetoves. Nje takim mjaft interesat që pritet te jet i luftuar. Rrogozhinasit kerkojn piket e Europes, ndersa mallakastriotet piket per mbijetesen. Madje kjo ndeshje ka mar vleresimin maksimal nga FSHF ku ndeshja ne fjale do te gjykohet nga Enea Jorgji i ndihmuar nga asistentet Denis Rexha dhe Alfred Shkreta. Arbiter i katert eshte caktuar Adrian Beqiraj. Sistemi VAR i eshte besuar Olsid Feratajt i ndihmuar ne AVAR nga Emigers Ganxhi.

Ne oren 16:0o, ne “Niko Dovana” te Durresit do te luhet nje tjeter supersfide. Erzeni gjen perballe Laçin. Ekipet aktualisht i ndajn vetem 2 pike ne tabelen e klasifikimit dhe diten e sotme kan shancin te lene prapa nje kundershtar. Nderkoh komisjoni i percaktimit te arbitrave ende nuk ka vendosur per trupen gjykuese, mes Erzenit dhe Lacit.

Fatos LAMAJ

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -