Friday, April 19, 2024

Akuzohet për racizëm, mbrojtësi Acerbi rrezikon pezullimin e gjatë

Lexo

Mbrojtësi i Interit, Francesko Acerbi, po përballet me akuza për racizëm, pas ndeshjes me Napolit.

Italiani kishte një përplasje me kundërshtarin, Juan Jesus dhe ky i fundit e akuzoi se përdori fyerje raciste.

Ndaj lojtarit ziklatër është hapur një hetim, ndërsa u përjashtua edhe nga grumbullimi i kombëtares italiane.

Sipas asaj që raportohet, 36-vjeçari rrezikon të pezullohet për 10 javë, ndërsa vërtetohen akuzat ndaj tij.

Shumë i rëndësishëm në këtë mes, do të jetë edhe raporti i arbitrit të ndeshjes, që do të thotë fjalën e tij, për rastin.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img