Thursday, April 18, 2024

Arbitri i shpëton jetën futbollistit në ndeshjen Bayern-Mainz

Lexo

Mesfushori Guilavogui ka mbetur pa ndjenja në fushë por ndërhyrja e arbitrit ka shmangur më të keqen

Momente frike gjatë Bayern-Mainz, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të të Bundesligës. Në fakt, pak pas gjysmë ore lojë, Josuha Guilavogui mbeti pa ndjenja në fushë pas një përplasje të ashpër me gjurin e shokut të tij të skuadrës Caci. Patrick Ittrich, arbitri i ndeshjes, e kuptoi menjëherë peshën e situatës dhe ndërhyri.

Ish-mesfushori i Wolfsburgut, në fakt, mesa duket i kishte rënë të fikët në fushë dhe kishte mbetur i shtrirë. Arbitri më pas vrapoi drejt tij, duke e kthyer anash dhe duke i nxjerrë gjuhën për të mos u mbytur. Një reagim që në fakt i shpëtoi jetën Guilavoguit, i cili e mori veten pas pak sekondash duke u larguar nga fusha në këmbë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img