Asamblea e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së më 18 dhjetor

Lexo

Kupa e Shqipërisë mbyllë turin e dytë. Zyrtarizohen 4 çiftet çerekfinaliste, dhe datat kur do të luhen ndeshjet

Janë mbyllur 8 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave të Kupës së Shqipërisë, ku u përcaktuan edhe 8...

U eleminua nga Kupa, drejtori sportiv i shijakasve, Ervis Xhafa, premton një Erzen potent në kampionat!

Erzeni, humbi derbin durrsak duke u mundur në përballjen e sotme 1-0 nga Teuta. Humbje kjo e eleminon nga...

Teuta-Erzeni 1-0. Martini: E merituam kualifikimin, kërkojmë Europën!

Durrsakët gjenden në një pozitë të vështirë në fundin e tabelës së klasifikimit të kategorisë Superiore, por me fitoren...

Asamblea e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së  do të mbahet në 18 dhjetor 2020. Një gjë e tillë është vendosur sot gjatë mbledhjes së zakonshme të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së të mbajtur në ambientet e Federatës së Futbollit nën drejtimin e Presidentit Armand Duka. Burime zyrtare nga insticioni i futbollit bëjnë të ditur se gjatë punimeve të asamblesë do të diskutohet për miratimin e statutit të ri të FSHF sipas modelit të FIFA-s. Ndër të tjera, gjatë mbledhjes së sotme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit miratoi rregulloret e zhvillimit të aktivitetit për Kategorinë Superiore, Kategorinë e Parë, Kategorinë e Dytë, moshat, U-17, U-19 Superiore dhe Kampionatin Kombëtar të futbollit të femrave. Komiteti gjithashtu miratoi propozimin për vazhdimin e projektit “Topi Yt” për katër vitet e ardhshme, 2021-2024.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -