Pezullohet kampionati i basketbollit në Kosovë

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Situata përkeqësuese e COVID-19 në Kosovë ka detyruar autoritetet vendase të pezullojnë aktivitetet sportive në palestra, mes të cilave edhe sportin e basketbollit, kampionati i të cilit është ndër më interesantet në rajon. Një vendim i tillë është marrë sot nga Qeveria e Republikës së Kosovë, e cila kështu shfuqizon vendimin e saj të 1 nëntorit që lejonte zhvillimin e aktiviteteve sportive në salla të mbyllura. Lajmi konfirmohet edhe nga Federata e Basketbollit të Kosovës, e cila nga ana e saj njofton të gjitha klubet anëtare të saj se prej sot, të shtunën e të dielën nuk do të zhvillohen ndeshjet e basketbollit të parapara me kalendarët e garave, më saktësisht nuk do të zhvillohen aktivitetet sportive në palestra. Federata e Basketbollit e Kosovës njofton të gjitha klubet anëtare të saj, si dhe gjithë komunitetin e basketbollit e opinionin e gjerë se në bashkëpunim me institucionet e vendit tonë në ditët në vazhdim do të bëjë të ditur ecurinë e garave të saj.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -