Monday, May 20, 2024

Barazim i çmendur mes Aston Villas dhe Liverpool-it

Lexo

Një 3-3 piroteknik në Villa Park, Duran i arrin të kuqtë në tre minuta

Barazimi i pabesueshëm 3-3 në ndeshjen e shtyrë të javës së 33-të të Premier League, me Aston Vilën që e arriti Liverpoolin në shtëpi në finale. “Reds” e zhbllokuan sfidën falë autogolit të Martinez që në minutën e 2-të, por që u rikuperua menjëherë nga Tielemans pas 10 minutash.

Formacioni i Klopp prek fitoren me me Gakpo 23’ dhe të riun Quansah 48’. Megjithatë, skuadra vendase e drejtuar nga Emery rrëmben një pikë në fund falë një dopiete nga një super Duran(85’ dhe 88’), që i çon Villans nga 3-1 në 3-3 në harkun e tre minutave në fund.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img