Saturday, May 18, 2024

Basketboll Meshkuj-Ndërprerja e ndeshjes Teuta-Vllaznia, FSHB: Sfida të vazhdojë diten e hënë, ora 19:00 në pallatin e sportit “Ramazan Njala“, ku do të luhen vetem 20 minutat e pjesës së dytë me rezultatin 47-40

Lexo

Njoftim ‼

Shoqata e basketbollit “Vllaznia” njofton te gjithe sportdashesit kuq e blu qe ndeshja Teuta -Vllaznia e nderprere per shkaqe teknike do te vazhdoje diten e hene ne oren 19:00 ne pallatin e sportit “Ramazan Njala “ ku do te luhen vetem 20 minutat e pjeses se dyte te lojes me rezultatin 47-40.

Ekipi i basketbollit “Vllaznia” kerkon te sqaroje opinionin publik se vendimi per te mos vazhduar takimin nuk ka qene per ta fituar takimin jashte fushes se lojes por per te garantuar lojen e ndershme mes ekipit te Teutes dhe Vllaznise.

Federata Shqiptare e Basketbollit ka garantuar qe ndeshja do te zhvillohet konform rregullave te percaktuara ne rregulloren per mbarevajtjen e ndeshjeve te superliges se basketbollit shqiptar, duke na vene ne dijeni qe ne rast te mosfunksionimit te sinjalizuesit te kohes nje zyrtar i FSHB do ta sinjalizoje perfundimin e kohes se rregullt ne menyre manuale.

Le te fitoje me i miri, Para Vllaznia!

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img