Volejboll Femra-K.Kombëtar Java e 7/Vllaznia mund Elbasanin 3-0, trajnerja Nora Deda aktivizon të gjithë kontigjentin e skuadrës

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Në javën e shtatë të Kampionatit Kombëtar të volejbollit për ferma, Vllaznia e drejtuar nga trajnerja Nora Deda mundi pastër me rezultatin 3 me 0 ekipin e Elbasanit. Ndeshja në fjalë u zhvillua pasditen e së shtunës në pallatin e sportit. “Qazim Dervishi” të Shkodrës u dominua plotësisht nga skuadra e kuqeblu, për të cilën flasin vetë shifrat e seteve. 25 me 11 është mbyllur seti i parë në favor të Vllaznisë, 25 me 19 seti i dyti, dhe 25 me 17 seti i tretë, duke u mbyllur  gjithë ndeshje rezultatin 3-0 për skuadrën kuqeblu.

E veçanta e kësaj ndeshje është se trajnerja Nora Deda aktivizoi në fushën e lojës të gjithë kontigjentin e lojtarëve që ka në dispozicion duke i dhënë mundësi edhe lojtareve të stolit të shfaqin vlerat e tyre. Aktivizim ky, që sipas vete trajneres Deda, lojtaret në fjalë e kanë justifikuar plotësisht duke dhënë garanci për bhë rritje edhe më të madhe gjatë periudhës në vazhdim.

Pas kësaj jave, Kampionatin Kombëtar të volejbollit të femrave e kryeson ekipi i Barleti Volej me trajner Artan Pogoni  me 21 pikë. Vllaznia nën drejtimin e trajneres Nora Deda renditet në vendin e dytë me 19 pikë, ndërkohë që më pas renditen Apolonia, Flamurtari, Elbasani dhe Mirdita.

Për javën e ardhshme të kampionatit, atë të teten, e cila luhet të  marten e 23 marsit, Vllaznia udhëton në Rrëshen për t’u ndeshur me Mirditen, një ballafaqim relativisht i lehtë për volejbollistet shkodrane, të cilat falë potencialit që në skuadër pritet ta kalojnë me sukses. Ndërkohë, që beteja kryesore për Vllazninë do të jetë fundjava e ardhshme ku në pallatin e sportit do të luhet kryendeshja e kampionatit në mes Vllaznisë vendase dhe Barleti Volej mysafir. Takim ky që ka vlera për titullin kampion, ku në rast fitoreje të skuadrës kuqeblu, deiferenca me kreun shkon në dy pikë duke rihapur kampionatin sa i përket rivalitetit për titullin kampion.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -