Monday, June 24, 2024

Basketboll Meshkuj-Superliga/Starton në Durrës Superfsida, Teuta-Vllaznia, java e 12-të

Lexo

Java e 12-të e Kampionatit Kombëtar të Basketbollit për meshkuj-Kategoria Superiore ka rezervuar ndeshjen më të rëndësishme, Teuta-Vllaznia. Dy skuadra këto që mbajnë vendin e dytë dhe të tretë me pikë të barabarta, nga 19-të secila, ndërkohë që në krye është Goga Basket me 22 pikë. Këto janë tre skuadrat që pritet të diskutojnë fitimin e titullit kampion. Ndaj, me të drejtë, përballja e sotme Teuta-Vllaznia, takim i cili po luhet prej orës 17.00 në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të qytetit të Durrësit, konsiderohet si Supersfida e e kësaj jave. Pozitive për skuadrën kuqeblu është rikthimi në gjirin e skuadrës I basketbollistit amerikan, Gerard Tarin, i cili për arsye dëmtimi mungoi në ndeshjet e mëparshme.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img