Basketboll Meshkuj-Superliga/Starton në Durrës Superfsida, Teuta-Vllaznia, java e 12-të

Lexo

Benzema nën presion, por… Deshamp i beson

Edhe pse ai nuk ka shënuar, shokët e skuadrës e kanë mbrojtur publikisht. Griezmann, Pavard, Mbappé kanë theksuar rëndësinë...

Vllaznia, miqësore të enjten me Sutjesten në Zllatibor. Kuqeblutë rrisin ngarkesat me nga dy seanca stervitore në ditë

E marta është dita e tretë stervitore që Vllaznia po kryen në ditët përgatitore të Zllatiborit në Serbi. Prej...

Euro 2020-Dita e 12-të/Sot fati i Grupit D, Republika Çeke-Angli dhe Kroaci-Skoci, që të dy sfidat luhen në 21.00

Finalet e Kampionatit Europian 2020 vijojnë të martën me ballafaqimet e grupit D. Në program janë për tu luajtur...

Java e 12-të e Kampionatit Kombëtar të Basketbollit për meshkuj-Kategoria Superiore ka rezervuar ndeshjen më të rëndësishme, Teuta-Vllaznia. Dy skuadra këto që mbajnë vendin e dytë dhe të tretë me pikë të barabarta, nga 19-të secila, ndërkohë që në krye është Goga Basket me 22 pikë. Këto janë tre skuadrat që pritet të diskutojnë fitimin e titullit kampion. Ndaj, me të drejtë, përballja e sotme Teuta-Vllaznia, takim i cili po luhet prej orës 17.00 në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të qytetit të Durrësit, konsiderohet si Supersfida e e kësaj jave. Pozitive për skuadrën kuqeblu është rikthimi në gjirin e skuadrës I basketbollistit amerikan, Gerard Tarin, i cili për arsye dëmtimi mungoi në ndeshjet e mëparshme.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -