Thursday, February 22, 2024

Botërori i Skive për të rinj në Francë -Lara Colturi, fiton medaljen e bronztë

Lexo

Lara Colturi shënon një tjetër arritje për sportin shqiptar, teksa ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të të rinjve. Gjithçka ka ndodhur në Francë, ndërsa është renditur e treta në Sllallomin Gjigant. Colturi do të konkurrojë dhe të shtunën në Sllallomin Special, teksa synohet një tjetër medalje.

Madje sipas informacionit që vjen nga Federata Shqiptare e Skive, për më tepër nga presidenti Elvis Toçi, synohet e arta, ashtu sikurse ka ndodhur dhe vitin e kaluar në të njëjtin aktivitet.

Lara Colturi ka shkëlqyer në Kupën e Botës duke qenë brenda dhjetëshes së parë. Ndaj dhe pritet medalje nga Colturi, ashtu sikurse ka bërë dhe në garat e tjera duke mbetur mbretëresha e sporteve dimërore.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img