Thursday, February 22, 2024

Botërori “Katar 2022”-Sot katër duelet e fundit të ndeshjeve në grupe. Spikat, ai i orës 20:00, Serbi-Zvicër

Lexo

Me katër ndeshjet që do të luhen përkatasisht në orën 16:00 dhe 20:00, Kampionati Botëror “Katar 2022” mbyll sot ndeshjet në fazën e grupeve. Të fundit që do të luhen janë ato të grupeve G dhe H.

Të parat që do të zbresin në fushën e lojës janë ekipet e grupit H, kur në orën 16:00 përballen, Ganë-Uruguaj dhe Koreja e Jugut-Portugali. Portugezët janë të kualifikuar pas 2 fitoreve në 2 sfidat e para, ndërkohë që Gana, Koreja e Jugut dhe Uruguai do të luajnë gjithçka për gjithçka, për të siguruar një biletë për më tej.

Më tej, në mbrëmje, duke nisur nga ora 20:00 në program janë dy sfidat e tjera, Kamerun-Brazil, si dhe kryesfida Serbi-Zvicër. Ndeshje këto që gjejnë Brazilin e kualifikuar dhe skuadrat e tjera në luftë për të kaluar turin. Natyrisht, që tifozëria shqiptare është e interesuar për kombëtaren e Zvicrës, aty ku luajnë edhe dy futbollistët e njohur shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, të cilët do të kërkojnë fitoren ndaj kombëtares serbe, për të ecur më tej në botëror.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img