Brdariç optimist për fitore. Tre pikët ndaj Tiranës i konsideron shumë të rëndësishme

Lexo

Asambleja e Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier zgjedh për kryetar, Ilias Haxhirajn

Ilias Haxhiraj, është kryetari i ri i Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier. Haxhija mori votat e duhura në punimet...

Brdariç, me “dhimbje koke” për sfidën e së dieles me Kastriotin

Vllazninë e pret një ndeshje jo pak e vështirë të dielen në transferten krutane. Një sfidë ku të dyja...

Vllaznia më e mira e Kampionatit Dimëror të Atletikës: 12 medalje individuale, dhe Franko Burraj sportisti më i mirë i aktivitetit

12 medalje, 5 të arta, 5 argjenda, 2 të broxta, si dhe Franko Burraj, sportisti më i mirë i...

Prej tre-katër ditësh tekniku i kuqebluve, Thomas Brdariç është i sistemuar së bashku me skuadrën në bregdetin durrsak duke u përgatitur për sfidën me Tiranë, takim që do të luhet të shtunën në “Air Albania” duke filluar nga ora 19.45.

Gjatë të gjithë këtyre ditëve ka qënë larg mediave, ndërkohë që vetem mesditën e sotme ka dhënë një prononcim të shkurtur për Rtsh Sport.

“Jemi në prag të një ndeshje të rëndësishme të futbollit shqiptar, siç është Tirana-Vllaznia. Ne jemi mëse gati për këtë ndeshje dhe do të japim më të mirën tonë për të marrë maksimumin.”, është shprehur fillimisht Brdariç.

Në vijim, ai i konsideron marrjen e tre pikëve të plotë si shumë të rëndësishme duke pasë parasysh distancën me kundërshtarin, por megjithatë, për të kampionati është i gjatë ku do të ketë ballafaqime të tjera po aq të rëndëisshme.

“Janë tre pikë shumë të rëndësishme, dhe do të japim maksimumin për këtë përballje që t’i marrim të plota ato. Megjithatë, kampionati është shumë i gjatë dhe në vijim ka edhe ndeshje të tjera të rëndëishme që i duhet kushtuar vemendja e duhur.”, tha ai

Besimin në arritjen e objektivit të fitores për këtë ndeshje, Brdariç e bazon tek kompaktësia dhe konkurenca që ka në ekip. “Jemi një ekip i fortë, ne kemi besim tek ekipi jonë, ka konkurence brenda nesh, dhe kjo është një avantazh, për ne është pozitive dhe do të na ndihmojë për objektivin tonë të fitores”, përfundoi Brdariç.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -