Tuesday, July 23, 2024

Ekipet Kombëtare

UEFA përzgjedh ndeshjen Shqipëri – Kroaci në 10 sfidat më të bukura të Euro 2024. Ja si mund të votoni

Jehona e finaleve të Kampionatit Europian “Gjermani 2024” vazhdon ende edhe pas përfundimit të saj mbrëmjen e 14 korrikut. UEFA ka përzgjedhur së fundmi 10 ndeshjet më të spikatura të finaleve të EURO 2024 dhe mes tyre është edhe...

Largimi i trajnerit Sauthgej, Federata e Futbollit Angleze mendon për Guardiolën si pasues

Në Angli janë gjithmonë e më të sigurt për emrin e pasuesit të Garet Sauthgejt. Sipas “The Indipendent” Federata e Futbollit është gati të mos emërojë pasuesin e Sauthgejt që tani pasi pret të mësojë çfarë do të bëjë...

Lojrat Olimpike “Paris 2024”, detaje nga ceremonia madhështore mbi lumin e Senës

Për herë të parë në histori, ceremonia e hapjes së një olimpiade do të bëhet nëpër qytet dhe jo në një stadium. Gjashtë kilometra ndajnë Pont d'Austerlitz (Pont D’Austerlitz) dhe Pont d'léna, dhe përgjatë kësaj rruge përgjatë lumit parizien,...

UEFA Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri – Gjeorgji

Shqipëria do të nisë rrugëtimin në UEFA Nations League në muajin shtator të këtij viti, aty ku kuqezinjtë ndodhet në grupin B1 së bashku me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë. Ndeshjen e parë Shqipëria do ta luajë në transfertë më...

Kampionët e Europës, pritje madhështore në Madrid

La Roja u prit nga familja mbretërore përpara se të festonte me turmën Spanja u kthye në shtëpi, me një “pasagjer” më shumë në avion. La Roja, kampione e re e Euro 2024, ka zbarkuar në Madrid për festën e...

Prag Lojrat Olimpike “Paris 2024”-Kryebashkiaku shkodran Benet Beci, pret kampionin e Vllaznisë Franko Burraj dhe trajnerin e tij Bruno Rrotani

Ekipi Olimpik TEAM ALBANIA është gati për pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike, që do të mbahen prej datës 26 Korrik deri më 11 Gusht 2024, në Paris. Pjesë e delegacionit sportiv shqiptar që përbëhet me 8 sportistë është edhe atleti...

Pas pak, ora 21:00, finalja e Euro 2024: Spanjë-Angli. Pritet spektakël në fushën e lojës. Zyrtarizohen formacionet e para

Spanja dhe Anglia do të luajnë mbrëmjen e sotme finalen e madhe të "Euro 2024". Supersfida që do të zhvillohet në stadiumin “Olympiastadion” të Berlinit do të startojë në orën 21:00. Skuadra e Spanjës ka zbritur në fushë para fillimit...

Prag finalja e Euro 2024, Spanjë-Angli. Gjykon treshe franceze me në krye François Leteksier. Njihuni edhe me formacionet e mundshme

Ora 21:00 e mbrëmjes së sotme është dëshmitare e finales së madhe të Kampionatit Europian, “Gjermani 2024”.  Një finale që do të gjykohet nga një treshe franceze me gjyqtarë kryesorFrançois Leteksier dhe ndihmës Ciril Mugnier, Mehdi Rahmuni, ndërkohë që...

Euro 2024-Federata e Futbollit Angleze lan me ar “Tre luanët”, bonusi për fitoren është 10 mln stërlina

Anglia është e motivuar edhe nga Federata e Futbollit për të fituar Euro 2024 pasi “në lojë” janë 10 milionë stërlina. Është kjo shifra e caktuar nga Federata e Futbollit për lojtarët e Anglisë në rast triumfi në finalen...

Spanjë-Angli, sonte ora 21:00, finalja e Euro 2024 tone. Babai i Lamine Jamal: Anglia nuk është problem për tim bir!

Lamine Jamal do të ketë një impakt të madh në finalen e madhe të Berlinit. Këtë opinion ka dhënë babai i yllit të Barcelonës në vendlindjen e lojtarit, Rokafonda. “Mendoj se Lamine Jamal do të ketë një impakt të fortë...

Latest News

- Advertisement -spot_img