Sporte të tjera

Federata Shqiptare e Bilardos, nderon veteranët shkodranë. Nail Alushi, Malo Ademi, Xhevat Sokoli, “Nderi i FSHB”

Tre nga bilardistët më të njohur të qytetit të Shkodrës, kampion kombëtar në vite, Nail Alushi, Malo Ademi dhe Xhevat Sokoli, janë nderuar me çmimin “Nderi i Federatës Shqiptare të Bilardos”. Vlerësimi për treshen e artë të bilardos shkodrane...

Not-Turneu Ndërkombëtar i Shkupit, Vllaznia e drejtuar nga Kol Shiroka fiton 5 medalje

5 medalje kanë merituar notarët shkodranë në Turneun Ndërkombëtar zhvilluar në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkup, aktivitet ky i organizuar në kuadër të festave të nëntorit me pjesëmarrjen e Shqipërisë, Kosovës, Serbisë, Bullgarisë, dhe Maqedonisë së Veriut mikpritëse.Ekipi...

Handball, Vllaznia(Shkodër)-Vëllaznimi(Gjakovë), miqësorja e Pavarësisë, 28-28

Vllaznia(Shkodër): Arian Ibërshimi, Oluar Nurja, Ardit Qiellza, Ridvan Dibra, Indrit Albuneza, Vilson Halluni, Rezart Gashi, Shpëtim Turkaj, Elson Çeliku, Ilir Hoxha, Vili Haxhia. Trajner: Ridvan DibraVëllaznimi(Gjakovë): Përparim Taku, Driton Dyllnasi, Agron Rryeziu, Hekuran Shyti, Hamza Gjuka, Syart Kasapi, Uran...

(Video) Vetëm 13 vjeçe, Uerda Jahaj, kampione e Shqipërisë në 800 me stil i lirë për të rritur. K. Kombëtar i Notit, Vllaznia e...

Notarët e ekipit të Vllaznisë të drejtuar nga trajneri, Kol Shiroka ishin pjesëmarrës në garat e Kampionatit Kombëtar të organizuar nga Federata Shqiptare e Notit në pishinat e kryeqytetit.Drini Ujkashej, Elia Lika, Besion Pemaj, Viki Tafrruku, Andia Pemaj, Michelle...

(Video) Mundje-Trajneri Elezi, flet për K. Kombëtar. Vllaznia mes më të mirave, por Elezi i shqetësuar për largimin e kampionëve kuqeblu

Kampionati Kombëtar i mundjes për të rritur në stilin e Lirë dhe Greko-Romak i zhvilluar në Tiranë me pjesëmarrjen e 13 ekipeve, kishte në kunkurim edhe ekipin e Vllaznisë të drejtuar nga trajneri, Nazmi Elezi.Ndonëse me mundës të moshës...

Latest News

- Advertisement -