Sporte të tjera

(Video) Veteranët e mundjes, takim në nderim të kolegut të tyre Edmond Çupi, i ardhur nga emigracioni – Nga Agron Isufi

Shoqata e Mundjes Vllaznia e ka kthyer në një traditë të veten organizimin e takimeve të herëpashershme në gjarjeve dhe datave festive. I tillë ishte edhe takimi i sotëm, i cili iu dedikua ish mundësit të njohur shkodran, Edmond...

Notarët shkodranë, Briseida dhe Kostandin Llazari, 8 medalje Ari dhe 2 kupa Kupa personale, në Turneun Ndërkombëtar të Bosnjës, “Sharks Cup”

Notarët shkodranë, Briseida dhe Kostandin Llazari, ishin të vetmit pjesëmarrës nga Shqipëria në Turneun Ndërkombëtar të Bonjës, “Sharks Cup”.Mes 489 notarëve, përfaqësues të 26 ekipeve,  nga Bosnja vendase, Serbija, Mali i Zi, dhe vende të tjera të Rajonit, konkuroi...

Not-Maratona e Sarandës-Vllaznia me trajnerin Kolë Shiroka, më e mira për kategorinë e fëmijëve. Shkodranet Uerda Jahaj dhe Viki Tafruku fitojnë vendin e parë...

Ekipi i Vllaznisë me trajner ish notarin kampion Kolë Shiroka vazhdon të surprizojë me paraqitjet shumë të mira që po bën në konkurimet kombëtare. Suksesi i radhës është ai i regjistruar në Maratonën Kombëtare të Notit e zhvilluar me...

Gerti Shima emërohet Sekretar i Përgjithshem i KOKSH

Basketbollisti i njohur i Tiranës, kombëtares kuqezi, si dhe disa skuadrave të tjera, brenda dhe jashtë vendit, Gerti Shima, nga sot është graduar në postin e lartë të Sekretarit të Përgjithshëm të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar duke zëvendësuar një...

Latest News

- Advertisement -