Monday, May 20, 2024

Çështja “Mbape”, Makron e do sulmuesin në Olimpiadë: Shpresoj që Reali ta lejojë

Lexo

Të gjithë do të donin ta shihnin Kylian Mbappe në Lojërat Olimpike Verore të Parisit 2024, megjithatë duhet të bindet Reali i Madridit, klubi fanellën e të cilit sulmuesi  do të veshë nga viti i ardhshëm.

Edhe Presidenti i Republikës Franceze Emmanuel Macron foli për sponsorizimin e kësaj pjesëmarrjeje dhe në një intervistë dhënë për RMC dhe BFMTV foli edhe për praninë e mundshme të lojtarit francez.

“Ne do të bëjmë gjithçka për të pasur një ekip konkurrues. Unë kam besim te klubet franceze dhe evropiane, nëse mund të them kështu, e dini se çfarë dua të them… Së pari ne kemi Kampionatin Evropian, ky është problemi. Unë mendoj se klubet duhet të sigurohem që të ketë një shfaqje fantastike. Unë nuk kam folur ende për këtë me të, por mbi të gjitha shpresoj që klubi i tij do t’i lejojë atij dhe të tjerëve shumë të mundshëm që të kenë një sport konkurrues ekipor”, ka thënë Macron.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img