Saturday, February 24, 2024

Champions: Benfica, Young Boys dhe Malmö, në fazën e grupeve

Lexo

Në Hollandë, 0-0 është e mjaftueshme për portugezët. Zviceranët fitojnë 3-2 kundër Ferencvaros, suedezët humbasin 2-1 kundër Ludogorets, por kalojnë

Nuk ka asnjë përmbysje në mbrëmjen e play-off të Champions League. PSV Eindhoven nuk e përmbysi 2-1 të pësuar nga Benfica në ndeshjen e parë: 0-0 pavarësisht lojtarit shtesë. Young Boys fitoi 3-2 dhe eliminoi Ferencvaros, i cili rifitoi avantazhin e Zesiger me wingo dhe Mmaee, por iu dorëzua golave ​​nga Fassnacht dhe Mambimbi. Gjithashtu në grupet Malmo, u mund 2-1 nga Ludogorets pasi fitoi 2-0 në ndeshjen e parë. Nedyalkov (L), Birmancevic (M) dhe Sotiriu (L), autorët e golave.

Të mërkurën në mbrëmje do të luhen tri sfidat e tjera play off të Champions League. Salzburg ka fituar të parën në shtëpi përballë Brondby me rezultatin 2-1, ndeshja e kthimit pritet të jetë mjaft e luftuar. Sherif Tiraspol surprizoi në ndeshjen e parë në shtëpi, duke mundur 3-0 një skuadër si Dinamo Zagreb. E vështirë për kroatët përmbysja në shtëpi në këtë ndeshje të kthimit, për të mos thënë e pamundur. Shakhtar ka fituar të parën 1-0 përballë Monaco, por tani duhet të mendojë për transfertën franceze, gjithçka mund të ndodhë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img