Champions League-Guardiola, beson shumë kualifikimin në finale për e ndeshjen ardhshme: Real Madrid-Machester City 1-1

Lexo

Trajneri katalanas pas barazimit në Bernabeu: “E mërkura është një finale para tifozëve tanë”

Pep Guardiola shijon barazimin në Bernabeu në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Kur ne po luanim më mirë, ata shënuan. Kur ata luanin më mirë, shënuam ne”, shpjegoi menaxheri i Manchester Cityt pas ndeshjes.

“Ishte një ndeshje e ngushtë. Është një gjysmëfinale. Kemi një finale të mërkurën e ardhshme në shtëpi, para tifozëve tanë. Kevin (De Bruyne) shënoi një gol fantastik dhe në fund patëm disa raste të mira”.

Për Real Madridin: “Është shumë kërkues. Ata janë kaq të mirë, kaq me përvojë me cilësinë e tyre, por edhe ne jemi”.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -