Thursday, May 30, 2024

Ndërkombëtari Enea Jorgji, gjykon sot Egnatia-Vllaznia, ora 14:00 në “Egnatia Arena”

Lexo

Sfidën e sotme, Egnatia-Vllaznia, ballafaqimi i dytë i gjysëmfinales së Kupes së Shqipërisë, do ta gjykojë si arbitër kryesor, elbasanasi, Enea Jorgji.

Ndërkombëtari gjykoi Vllazninë edhe te shtunën e kaluar në ndeshjen e transfertës me Kastriotin, takim ky i vlefshëm për javën e 32-të të Superiores i mbyllur në barazim 2-2.

Në ndeshjen e sotme, Egnatia-Vllaznia, Jorgji do të ketë si ndihmës, anësorët, Rejdo Avdo dhe Enea Gjoni dhe gjyqtar i katët, Laver Alla.

Në sistemin VAR është Olsion Yzeiaraj dhe AVAR Emanuela Rusta.

Delegat i FSHF-se është Alban Tafaj(Tiranë) dhe vëzhgues, Servet Bogdan(Durrës)

Arbiter kryesor:Enea Jorgji(Elbasan)

Asistent 1:Rejdi Avdo(Tirane)

Asistent 2:Enea Gjoni(Elbasan)

Arbiter i 4:Laver Alla(Lushnje)

Var:Olsion Yzeiraj(Patos)

Avar:Emanuela Rusta(Elbasan)

Delegat:Alban Tafaj(Tirane)

Vezhgues:Servet Bogdani(Durres)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img