Saturday, February 24, 2024

Chelsea rikthehet te fitorja, përmbys Crystal Palace

Lexo

Blutë dominuan topin në pjesën e parë, por pësuan gol. Kthesë në pjesën e dytë për 3-1

Java e 24-ët e Premier League mbyllet me fitoren emocionuese të Chelsea, i cili trembet nga Crystal Palace dhe më pas pushton Selhurst Park me rikthimin 3-1. Pjesa e parë me 79% posedim të topit nuk dha gol për blutë, të cilët pësuan 1-0 nga Lerma (30′) dhe iu desh të sulmonin me shumë forca.

Një dopietë nga Gallagher (50′ dhe 90′) dhe goli i Enzo Fernandez (93′) i dërgon në -2 nga Evropa. 3-1 për Chelsea-n, i cili tashmë është në vend të 10-të me 34 pikë. Europa është vetëm dy pikë larg, ndërsa Crystal Palace ndalon në 24 pikë dhe mbetet në vendin e 15-të.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img