Çmimet e FIFA-s, Robert Levandovski shpallet “Lojtari më i mirë i vitit”

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Ceremonia e FIFA-s, organizuar mbrëmjen e sotme në Zyrih për ndarjen e çmimeve të vitit ka pasur një pikë kulminante siç është ajo e shpalljes së lojtarit më të mirë të vitit. Krahas sulmuesit të Bajernit, Robert Levandovski, i cili ishte një nga lojtarët kryesorë të skuadrës së tij në sukseset e  arritura gjatë këtij viti kalendarit, në garë kanë qënë edhe dy lojtarë po aq të spikatur si Leo Mesi dhe Kristiano Ronaldo.

Mes kësaj treshe speciale, votat më të shumta i ka marrë sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Robert Levandovski, duke u shpallur kështu “Lojtari më i mirë i vitit 2020”. Nga sa thuhet, triumfi i Levandovskit mbi kundërshtarët e tij të fushës së lojës Kristiano Ronaldo dhe Leo Mesi ka ardhur edhe për atë që polaku fitoi të gjitha trofetë e vitit me skuadrën e tij “Bajern i Mynihut” duke u konsideruar ky një çmim mëse i merituar për të.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -