Manuel Nojer shpallet “Portieri më i mirë i vitit”

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Portieri i njohur gjerman që mbron ngjyrat e skuadrës Bajern Mynihut, Manuel Nojer është shpallur “Portieri më i mirë i vitit”. Çmimi në fjalë i është dorëzuar gardianit gjerman mbrëmjen e sotme gjatë ceremonisë  së organizuar në Zyrih nga FIFA. Pas marrjes në dorëzim të këtij çmimi, Nojer është shfaqur i kënaqur për vlerësimin që i është bërë nga votuesit, pjesë e të cilit kanë qënë kapitenët dhe trajnerët e ekipeve kombëtare së bashku me 200 përfaqësues të mediave, si dhe përfaqësues nga komuniteti i tifozëve.

“Është një nga vitet më të mira të karrierës time. Kemi arritur të fitonim gjithçka, ishim të sigurt në vetvetete dhe ishte fantastike. Në këtë vit sidomos gjatë verës, kur kemi luajtur në Lisbonë ishte fantastike. Sigurisht nuk ishte aspak e lehtë për ne pasi nuk kishim tifozët që të na mbështesnin. Kemi patur mentalitetin fitues, dhe kemi gjetur kombinimet e duhura duke dhënë më të mirën tonë ndeshje pas ndeshje. Si portier është e thjeshtë të komunikosh në fushën e blertë. Një shembull, unë si portier e kam të lehtë të komunikoj edhe me Levandovskin që ndodhet në sulm, në kuptimin e lirshmërisë.”, -është shprehur menjëherë pas marrjes në dorëzim të çmimit si “Portieri më i mirë i vitit”, Manuel Nojer.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -