Friday, May 24, 2024

Deliallisi: Jemi shumë të brishtë në mbrojtje, merkato e janarit rezultoi fatale

Lexo

Trajneri i Erzenit, Alfred Deliallisi, foli për MCN TV, pas humbjes 0-2 ndaj Tiranës.

Deliallisi u shfaq i zhgënjyer për rezultatin, ndërsa deklaroi se merkato e janarit, rezultoi fatale.

E pësojmë golin me një brishtësi të madhe, humbim raste nga pesë metra që nuk e di si mund të gabohet. Menduam t’i përshtateshim kundërshtarit, se nuk po shënonim shumë gola. Nëse ne do të kishim shënuar sot në rastet tona, mund të kishte tjetër histori ndeshja. Jemi shumë të brishtë në mbrojtje, me një rast në portë pësojmë gol. Nuk mendoj se sot Tirana ka shënuar me meritë golin e parë, ia dhurojmë ne.

Nuk do të ndryshoja asgjë në vendimet e mia sa i përket skemës dhe formacionit. Kundërshtarit nuk i duhen 10 raste apo 12 raste, me një rast na vjen dhe na ndëshkon. Merkato e janarit ishte fatale për ne, lojtarët që erdhën nuk u përshtatën dot dhe jemi thuajse me të njëjtët lojtarë që kemi qenë më parë. Mbijetesa tani duket shumë e vështirë, për të mos thënë e pamundur.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img