Derbi i Italisë, Juventus-Inter, superndeshja e serisë A, java e 13-të. Sonte, ora 20:45

Lexo

Shqipëria U-16 fiton miqësoren e parë me Malin e Zi U-16 në Podgoricë

Mali i Zi U16 – Shqipëri U16          0-1(Shënues: Nuredini 64’)Formacioni i Shqipërisë: Leonard Kolgecaj, Davide Avdullari, Enea Elmazi, Murselo Dervishi,...

(Video) Vllaznia humb në shtesë Superkupën e Shqipërisë. Kuqeblutë tashmë të përqëndruar tek kampionati, presin të hënën Egnatian në “Loro Boriçi”

 Ashtu siç pritej, Superkupa e Shqipërisë ka dhuruar emocione pa fund. Tirana kampione e Shqipërisë dhe Vllaznia fituese e...

Juventus-Inter nuk është kurrë një ndeshje si të tjerat. Historia, rivaliteti, krenaria dalin në fushë bashkë me skuadrat në derbin e Italisë. Super-ndeshja mes bardhezinjve të Massimiliano Allegrit dhe zikaltërve të Simone Inzaghit, e planifikuar për sonte në mbrëmje në orën 20:45 në Allianz Stadium, do të mbyllë javën e 13-të të Serisë A.

Zonja e Vjetër, e freskët nga një tjetër humbje në Ligën e Kampionëve (2-1 në shtëpi kundër PSG), e pesta në gjashtë ndeshjet, është thirrur të ngrejë kokën në kampionat ku në tre xhirot e fundit ka fituar nëntë pikë duke parakaluar Torinon (1-0), Empolin (4-0) dhe Leçen (1-0). Nëse qëndron ende i suksesshëm, Juventusi do të kalonte Interin në renditje.

Katër suksese radhazi në ligë ka arritur Interi, i cili pas një starti me frena dore duket se ka gjetur ritmin e duhur. Pasi siguruan fazën e 16-shes të Ligës së Kampionëve, zikaltërit tani ëndërrojnë një garë ndaj liderit Napoli. Skuadra e Inzaghit nuk njeh barazime dhe deri më tani ka grumbulluar tetë fitore dhe katër nokaut.

JUVENTUS-INTER

JUVENTUS (3-5-1-1): Szczesny, Bremer, Danilo, Alex Sandro, Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic, Miretti, Milik. Trajner: Allegri.

Në dispozicion: Perin, Pinsoglio, Bonucci, Gatti, Rugani, Soulé, Di Maria, Chiesa, Vlahovic.

INTER (3-5-2): Onana, Skriniar, Acerbi, Bastoni, Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco, Dzeko, Martinez. Trajner: Inzaghi.

Në dispozicion: Handanovic, Cordaz, De Vrij, Darmian, Gosens, Bellanova, Gagliardini, Asllani, Brozovic, Carboni, Correa.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -