Ditëlindja e 26-të e Fjoart Jonuzit, Vllaznia ia feston në Austri

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Festimet e ditëlindjeve janë kthyer në modë në kampin kuqeblu. Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme, kur në seancën stërvitore të paradites është bërë rituali i zakonshëm, ku përmes një tuneli të improvizuar, shokët e skuadrës gadasin me shpulla kolegun e tyre, shenja karakteristike e urimit në radhët e kuqebluve.

Ndërkohë, në mbrëmje, pasi skuadra ka konsumuar ushqimin e darkës, ka qënë kapiteni kuqeblu Erdenis Gurishta, i cii është shfaqur me tortën dhe qirinjtë e ndezur.

Me këngën në sfond që interpretohej nga shokët e skuadrës, ka qënë vetë Jonuzi i cili ka fryrë qirinjëve duke i shuar ato duke marrë duatrokitjet dhe urimet e përzemërta: Edhe 100 tjera!

Me urimin e futbollistëve dhe stafit kuqeblu, bashkohet edhe Veriu Sport, ku krahas urimit të ditëlindjes së 26-të, përfiton të urojë Jonuzin edhe për një sezon të suksesshëm në radhët e Vllaznisë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -