Saturday, December 9, 2023

Dy ditë pushim, Euro 2020 rikthehet të premten dhe të shtunën me turin çerekfinal

Lexo

Pas dy ditëve pushim, emocionet e EURO 2020 rikthehen në fundjavë me takimet e Turit çerekfinal. Katër çiftet çerekfinale do t’i luajnë ndeshjet në dy ditë, të premten dhe të shtunën, me 2 dhe 3 korrik. Në vijim njihuni me çiftet përkatëse.

 Ndeshjet çerekfinale

E Premte 2 Korrik

Zvicër v Spanjë (18:00, Shën Petersburg)

Belgjikë v Itali (21:00, Mynih)

E Shtunë 3 Korrik

Republika Çeke v Danimarkë (18:00, Baku)

Ukraina v Anglia (21:00, Romë)

Gjysmëfinale

Belgjikë / Itali v Zvicër / Spanjë (21:00, e Martë 6 Korrik, Londër)

Ukrainë / Angli v Republikë Çeke / Danimarkë (21:00, e Mërkurë 7 Korrik, Londër)

Finalja

21:00, e Diel 11 Korrik, Londër

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img