Monday, May 20, 2024

E bujshme: Xavi ndryshon mendje, do të qëndrojë te Barcelona

Lexo

27 janarin e kaluar, Xavi Hernandez kishte bërë personalisht njoftimin se në fund të sezonit rrugët e trajnerit katalanas dhe Barcelonës do të ndaheshin, pavarësisht se si mbyllej viti. Kontrata e tij skadon më 30 qershor 2025 dhe në orët e fundit po zhvillohet një skenar që do të ishte padyshim sensacional në klubin e Barcelonës.

Siç parashikohej nga AS dhe po ashtu u konfirmua nga Mundo Deportivo, vetë Xavi në orët e fundit ka shfaqur një ndryshim drejtimi në krahasim me atë që u njoftua pak më pak se tre muaj më parë dhe gjithashtu do të ishte i gatshëm të vazhdonte punën në “Kamp Nou”.

Nga kampi blaugrana kanë filluar të vijnë përditësime sipas të cilave vetë Xavi i ka kërkuar presidentit Laporta që ta konsiderojë vendimin e tij të revokuar dhe të vazhdojë të drejtojë Barçën edhe sezonin e ardhshëm.

Duke thënë se Laporta ishte i pari që nuk dha kurrë një këndvështrim përfundimtar, fjala e fundit është se vendimi do të merret së shpejti. Në favor të Xavit është se Laporta nuk është në gjendje të arrijë profilet që do të donte të sillte në Katalonjë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img