Sunday, April 14, 2024

Egnatia fiton në shtëpi përballë Erzenit

Lexo

Egantia-Erzeni 4-2(Duamena 9,15,21,Zejnullai 39/Maliqi 31,Meçja 54,Kahrimanoviç 90+1)

Egnatia:Sherri,Fangaj,Malota,Xhemajli,Ndreca,Zejnullai,Aleski,Fernando,Spahiu,Isgandarli,Duamena Trajner:Julian Brahja

Erzeni:Hasanbelli,Peposhi,Kacbufi,Sadiki,Maliqi,Alba,Rodrigo,Osmanllari,Kahrimanoviç,Meçja,Mihana Trajner:Alfred Deliallisi

Arbitra:Klodian Prenga(Laç),Alfred Shkreta(Tirane),Tauland Kasa,Ermis Çelaj(Vlore) Var:Adrian Beqiraj(Tirane) Avar:Orlando Kuka(Tirane) Vezhgues:Arben Molla(Tirane) Delegat:Alban Tafaj(Tirane)

Festival golash ne sfiden hapese te javes se trete te Kategorise Superiore mes Egnatias dhe Erzenit te zhvilluar ne Rrogozhine. Vendasit fituan me rezultatin 4-3,duke leshuar shume ne pjesen e dyte,me shijakasit qe nga nje disavantazh prej 3 golash brenda 22 minutash loje,iu afruan barazimit ne shtese.

Duamena ishte thjesht i papermbajtshem ne minutat e para,teksa e tundi fillimisht rrjeten ne minuten e nente,duke zhbllokuar rezultatin,me pas realizoi edhe dy gola te tjere ne minutat 16 dhe 22,pasi Erzeni ende nuk e kishte mar veten nga ndeshkimi i shpejte.

Ne te 31-en,Maliqi shkurtoi diferencen ne 3-1,por Zejnullai ktheu shpejt epersine e tre golave 4-1 para se skuadrat te shkonin ne dhomat e zhveshjes per pushimin mes pjeseve.

Erzeni gjen forca per te reaguar ne pjesen e dyte. Meçja ne minuten e 54-te shkurtoi diferencen ne 4-2,ndersa ne kohen shtese,me konkretisht ne 90+1 Kahrimanoviç realizoi te tretin per miqte,duke e bere me emocionuese sfiden ne minutat e fundit. Megjithate,nuk pati me ndryshim rezultati,keshtu qe Egnatia iu gezua fitores se dyte radhazi pas suksesit 0-4 ne fushen e Kukesit nje jave me pare.

Fatos Lamaj

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img