Tuesday, November 28, 2023

EKSKLUZIVE/ Kandidoi për president te VLLAZNIA, Voltana Ademi kallëzohet në SPAK nga biznesmeni (DOKUMENTET) https://newsport.al/

Lexo

Almiro Gurakuqi padit në SPAK, Kryetaren e Bashkisë Voltana Ademi. Gurakuqi kandidoi për president te Vllaznia disa muaj më parë për të blerë aksionet e klubit pasi bashkia vendosi t’i nxjerr në shitje. Pas bëri ofertë për tw blerë klubin, Anëtarët e Njësisë së Ankandit vendosën ta skualifikon Gurakuqin për parregullësi në dokumenta.

Biznesmeni nuk u ndal me kaq pasi vendosi të ankimonte këtë vendim te Komisioni i Konkurencës dhe fitoi gjyqin me Bashkinë Shkodër duke qenë i rregullt me dokumentat. Tashmë Gurakuqi ka vendosur të mos e lërë me kaq këtë çështje dhe ka paditur në SPAK, Kryetaren e Bashkisë, Shkodër, Voltana Ademin për shpërdorim detyre dhe do të jetë drejtësia që do të thotë fjalën e fundit.

Më poshtë edhe padia e Almiro Gurakuqit ndaj Voltana Ademit:

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img